Achové flexotiskové stroje

Flexotiskové stroje slouží k potisku a dalšímu zpracování archů především z vlnité lepenky o tloušťce až 12 mm. Stroje jsou vyrobeny z masivního litinového odlitku, který zajišťuje klidný, bezrázový chod stroje. Vyznačují se velkou stabilitou, dlouhou životností a provozní spolehlivostí. Při konstrukci byl kladen důraz zejména na jednoduchost konstrukce a kvalitu zpracování.
Flexotiskové stroje se vyrábějí v několika modelových řadách, tak aby uspokojily požadavky většiny zákazníků.
Stroje mohou výt vybaveny různými druhy nakladačů od jednoduchých řetězových, přes systém Kick-Feed (nakladač odebírá spodní arch ze stohu a tlačí jej do tiskové jednotky), až po nejmodernější podtlakové nakladače. Kick-feed nakladače a podtlakové nakladače mají zabudováno pneumatické dorovnávání stohu.
Stroje mohou být dodávány jako jedno až čtyř barvové stroje.
Za tiskové jednotky je také možné doplnit další zařízení jako je rotační slotr na výrobu klopových krabic nebo rotační tvarový výsek. V neposlední řadě je možné ke strojům dodat také stohovací zařízení.
Stroje se vyrábějí v několika formátových provedeních. Je možné dodat stroj s šířkou archu od 1600 až po 3600 mm. Délka archu je pak 1200 až 1600 mm.
Flexotiskové jednotky mají různé stupně ovládání od manuálního nastavování až po nastavování z dotykového displeje všech parametrů. U většiny strojů je zabudována funkce automatického nastavení do nulové polohy stroje.
Stroje mají několik možností dodávky kvality aniloxového válce. Aniloxové válce se dodávají v jemnosti od 180 až po 400 cpi. Tiskové jednotky mají možnost seřizování rastrového válce jak v axiálním, tak i v radiálním směru. Nastavování polohy válce je mechanické nebo elektronické, podle stupně automatizace daného modelu. Stroje jsou vybaveny cirkulační pumpou pro plynulé dodávání barvy nebo rychlé umytí stroje.
Už u základních modelových řad je u každého stroje v základní dodávce i funkce pro non-stop otáčení barevníkových válců při zastavení stroje.
Běžně používané štočky jsou o tloušťce 6 nebo 7 mm.

Základní technické údaje:  
Formát archu od 1600x1200 až po 3600x1600mm
Rychlost až 140 archů / min.
Počet tiskových jednotek 1 až 4
Kvalita aniloxového válce 180 až 400 cpi


Opce k tiskovým strojům:
- podtlakový nakladač
- motorizované nastavování nakladače
- rotační slotr na výrobu klopových krabic
- motorizované nastavování slotru
- rotační tvarový výsek
- stohovač

Vzhledem ke složitosti a k specifickým nárokům jednotlivých klientů jsou vždy technické podrobnosti každého stroje projednány přímo s klientem. Tato zpráva je čistě informativního charakteru.